CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

16. 10. 2019

0 komentářů

Skupina AXA zvažuje prodej aktivit ve střední Evropě

 

Podle agentury Reuters zvažuje skupina AXA odprodej aktivit v Polsku, na Slovensku a v České republice. Důvodem má být plánovaná restrukturalizace.  

Nabídky na odkup podle zdrojů Reuters dostaly polská PZU, italská Generali a německá Allianz. AXA se plánuje soustředit na oblast zdravotního a majetkového pojištění včetně pojištění škod, regionálně potom na asijský trh. Podle zdrojů agentury Reuters by se hodnota aktivit mohla vyšplhat na 400 milionů eur či dokonce až na 800 milionu eur.

Hospodářské výsledky skupiny AXA táhl v loňském roce růst v rizikovém životním a majetkovém pojištění. V ČR a na Slovensku dosáhla s 29 procentním růstem zisku 725 milionů korun.

Zdroj: E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Inflace ohrožuje i pojištění

Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2022

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.