Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Skupina AXA má za sebou úspěšné čtvrtletí

Finanční skupiny AXA vykázala za první čtvrtletí tržby ve výši 28,1 miliard eur. Výnosy z nově uzavřených smluv životního pojištění vzrostly v meziročním srovnání o 21,8 %. Významnou měrou se na dosažených výsledcích podílela také česká a polská pobočka skupiny.

Finanční skupina AXA od ledna do března letošního roku dosáhla 4 milionového čistého přílivu kapitálu ze segmentu životního pojištění. V oblasti neživotního pojištění se příjmy skupiny AXA zvýšily o 2 % na 8,8 miliard eur. Ve správě aktiv AXA zaznamenala příliv kapitálu ve výši 3,5 miliardy eur a její příjmy vzrostly o 3 % na více než 1 miliardu eur.

Na pozitivním vývoji v oblasti životního pojištění má velký přínos vývoj na trzích střední a východní Evropy, kde tahounem je český a polský trh a kde se prodalo za letošní první čtvrtletí nejvíce produktů životního pojištění.

"V souladu s naším projektem Ambice 2012, podle kterého se chceme do roku 2012 stát preferovanou společností, budeme nadále pokračovat v investicích do našeho rozvoje,“ řekl k výsledkům Henri de Castries, představenstva finanční skupiny AXA


Zdroj: Tiskové zprávy AXA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.