Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Škoda ukázala čínskou octavii. Další modely přijdou rychleji

Investice 19.04.2014 | 18:55 0 Komentářů

Pokud by se octavia v Číně představila již vloni, značka by podle odborníků místo poklesu zaznamenala růst prodejů.

Škoda ukázala čínskou octavii. Další modely přijdou rychleji

Peking – Pouze chromovaná lišta na spodní části boku vozu odlišuje z designového hlediska čínskou verzi octavie od té, která se vyrábí v Mladé Boleslavi. Třetí generace nejdůležitějšího modelu automobilky Škoda se v pátek poprvé představila pozvanému publiku na společenském koncernovém večeru Volkswagenu.

U premiéry vozu v olympijském komplexu v Pekingu byl i zpravodaj online deníku Aktuálně.cz. Vůz představil osobně předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland.

Příchod nové generace octavie má na čínském trhu roční zpoždění oproti Evropě, a právě to podle znalců místních poměrů výrazně přispělo k tomu, že značka s okřídleným šípem ve znaku zaznamenala na rostoucím čínském trhu poprvé v historii pokles prodejů.

Odhaduje se, že kdyby byla nová octavia uvedena v Číně souběžně s tou evropskou, mohly by se prodeje značky naopak zvýšit, a to až zhruba o sto tisíc kusů. „To už se opakovat nebude“, prozradil Aktuálně.cz zdroj z místního zastoupení Škody.

Jak třetí generace fabie, tak i nastupující generace superbu, se tak představí s odstupem maximálně několika měsíců po evropských premiérách těchto vozů.

Škoda bude v Číně svoji nabídku postupně rozšiřovat. Nepochybně tedy bude nabízet také chystané velké SUV, a rozšíří se i počet vozů, které se přímo v Číně vyrábějí.

Ani pro tento trh se naopak nechystají některé speciální varianty, jako prodloužená verze octavie (ve stylu současné generace vozu yeti) či uvedení octavie combi. Nepřipravuje se ani fabia sedan, protože zájemcům o tento vůz vyhovuje současný rapid.

„Uvažuje se ale o tom, že by se zvětšila nabídka modelů Škody, které se do Číny dovážejí. Aktuálně jde pouze o superb combi a evropskou (krátkou verzi) modelu Yeti 4×4, v budoucnosti by to mohla být například octavia scout, případně octavia combi RS,“ doplnil zdroj informace o budoucnosti značky na největším světovém trhu s novými automobily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.