Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Škoda Octavia je stále nejprodávanějším vozem

Investice 04.11.2015 | 16:16 0 Komentářů

Aféra Dieselgate českému trhu s automobily vůbec neuškodila. Naopak prodeje koncernu Volkswagen rostou rychlejším tempem, než samotný trh.

„Poslední dva měsíce sice signalizují zpomalování růstu, stále se ovšem jedná o velmi vysoká růstová tempa registrace, u nichž očekáváme, že budou pokračovat jak v závěru letoška, tak i v příštím roce. Ekonomika roste slušným tempem, firmám se zvyšují tržby, nezaměstnanost je na nízké úrovni a mzdy rostou,“

Škoda Auto podle těchto údajů v říjnu prodala 6329 osobních vozů – o 20,5 procenta více než před rokem. Volkswagen, který po několika letech v této statistice v měsíčních údajích překonal Hyundai a dostal se na druhé místo, vykazuje růst o ještě výraznějších 43,7 procenta na 1684 aut. Celý trh s osobními vozy je oproti říjnu 2014 vyšší o dvanáct procent. Obě značky koncernu tak vylepšily svůj podíl na trhu. Škoda má dokonce nový rekord novodobé historie, tedy 39,6 procenta.

Prodej nových aut v Česku vzrostl za letošní leden až říjen na 190 668 vozů, což je téměř o pětinu (19,7 procenta). Každým desátým prodaným vozem byla Škoda Octavia, což z ní dělá nejoblíbenější model na trhu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.