Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Sklárny ve Světlé spustily další pec, daří se jim

Investice 17.01.2012 | 14:50 0 Komentářů

Majitel uvažuje o stavbě šesté pece

Světlá nad Sázavou – Světelské sklárny Crystalite Bohemia v těchto dnech uvádějí do provozu pátou pec. Na navazující lince se budou lisovat velké vázy a mísy s hmotností i přes šest kilogramů, za rok jich bude až 750 tisíc, řekl dnes novinářům ředitel Martin Fait.
Podnik, který se už zřejmě stal největším tuzemským producentem domácího užitkového a dárkového skla, pomýšlí na stavbu šesté pece, která by mohla být postavena asi za rok. Rozhodnutí ale ještě nepadlo.
Sklárny rostou
„Uvažujeme ještě o jedné peci ve spolupráci se středním Východem,“ poznamenal Fait. Osobně se prý další investici trochu brání, protože už teď budou sklárny denně zpracovávat 100 tun skla. Tedy více, než měly někdejší sklárny Sklo Bohemia. Podle Faita není vyloučeno ani to, že nová pec bude postavena ve sklárnách v Květné, které loni Crystalite převzala.
Díky zvyšování výroby teď přibylo ve světelských sklárnách 60 pracovních míst. Po obsazení všech pozic bude podnik zaměstnávat 560 lidí. Crystalite Bohemia funguje v areálu někdejších skláren Sklo Bohemia, které v roce 2008 zkracovaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.