Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Škatulata ve Škodovce: Výroba roomsteru se přesune

Investice 15.04.2010 | 09:00 0 Komentářů

Vrchlabí je momentálně nejméně vytíženým závodem Škodovky.

Mladá Boleslav – Zřejmě již na konci letošního roku přesune Škodovka výrobu modelu roomster, který nyní vyjíždí z Kvasin, do svého závodu ve Vrchlabí. Informaci dnes přineslo čerstvé vydání časopisu Škodovácký odborář.
Vedení automobilky tím zabije dvě mouchy jednou ranou. Za prvé se najde práce pro zhruba tisícovku současných zaměstanců závodu Vrchlabí, který je nyní poměrně málo vytížený a za druhé se uleví Kvasinám. Tam mají zaměstnanci naopak hodně práce s uspokojováním poptávky po modelech superb a superb kombi a také SUV Yeti. 
Zaměstnance pracující na výrobě yetiho a superbu čeká letos ještě do konce prvního pololetí dvanáct mimořádných směn, ale také na výrobě roomsteru bude nutné kvůli uspokojení zájmu zákazníků nutné odpracovat tři mimořádné směny.
Přesunutí výroby roomsteru do Vrchlabí nicméně zatím není definitivně rozhodnuto. „Je to zatím jen jedna z uvažovaných variant, nicméně toto rozhodnutí ještě oficiálně nepadlo,“ řekl týdeníku odborářský předseda Jaroslav Povšík. V Kvasinách by však zřejmě zůstalo svařování a lakování Roomsteru, protože tyto provozy ve Vrchlabí chybí a firma do nich zřejmě nebude chtít investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.