Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Skanska propustí desítky procent zaměstnanců

Investice 17.07.2009 | 11:13 0 Komentářů

Největší stavební firma v Česku mění strukturu, rušé dceřiné společnosti

Praha – Skanska, největší stavební společnost v Česku, mění svou strukturu. Ruší dceřiné firmy. Ty budou nadále fungovat jako divize jedné společnosti.
K reorganizaci chtělo vedení Skansky přistoupit ještě dříve, než realitní trh zasáhla finanční krize. Nové uspořádání, jež mimo jiné znamená úsporu nákladů, se prý v dobách ekonomické recese hodí. Skanska fungovala v Česku jako holding s 27 dceřinými společnostmi. „Je to obtížně řiditelná struktura, a to pouze prostřednictvím ovládacích smluv. Bylo to nešikovné a pomalé,“ říká Dan Ťok, předseda představenstva a generální ředitel Skansky.

Každá z dcer, jež si mnohdy i konkurovaly, měla své představenstvo, valnou hromadu a dozorčí radu. „Například v květnu jsme měli každý den valnou hromadu nějaké dceřiné firmy,“ upřesňuje Ťok. Společnost již před vypuknutím krize chtěla stlačit náklady. Podobně jako další stavební kolosy se vyznačovala vysokými správními a výrobními režiemi. „Snižujeme počet statutárních orgánů a vůbec zlevníme provoz,“ tvrdí šéf Skansky. Společnost bude například zpracovávat účetnictví na jednom místě, bude pro divize zajišťovat sdílené služby a financování. #infobox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.