Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Síť hračkářství Bambule mění majitele, vzniká nový lídr trhu

Investice 27.04.2015 | 09:16 0 Komentářů

Podnikatel Petr Homolka koupil také přední tuzemskou hračkářskou síť Sparkys.

Síť hračkářství Bambule mění majitele, vzniká nový lídr trhu

Praha – Podnikatel Petr Homolka kupuje přes firmu Wormelen Group síť prodejen hraček Bambule. Informuje o tom deník E15.

Homolka nedávno koupil také přední tuzemskou hračkářskou síť Sparkys. Podle E15 bude jeho skupina, do které patří také e-shop 4kids.cz, s tržbami okolo 1,5 miliardy korun nejsilnější na českém hračkářském trhu.

Cena, za kterou Homolka provozovatele hračkářství Bambule, firmu Alltoys, koupí, nebyla zveřejněna. Dosavadní majitel společnosti Jaroslav Novozámský bude s vedením firmy ještě dva roky pomáhat.

„Trh sám si vyžádal vytvoření silného hráče, který by byl rovnocenným partnerem jak provozovatelům obchodních center, tak velkým hračkářským ‚značkám‘ a mohl prosadit vyvážené obchodní vztahy, neboť současné podmínky, jaké byly schopny získat menší české společnosti, většinou jednostranně zvýhodňovaly nadnárodní řetězce,“ řekl deníku Novozámský.

Nový majitel prodejců hraček Petr Homolka se dosud věnoval hlavně jinému byznysu. Vlastní mimo jiné polovinu společnosti CRC Consulting, která se zaměřuje například na zajišťování víz mezi Evropskou unií a Ruskem.

V Česku patří mezi velké prodejce hraček vedle Sparkys a Bambule také například Dráčik, HM Studio a Pompo. Obrat tuzemského trhu s hračkami je zhruba pět miliard korun ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.