Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Silničáři chtějí zpět peníze za studii k výskytu křečka

Investice 23.03.2015 | 15:25 0 Komentářů

Konkrétní problematikou přemístění křečka z lokality budoucí rychlostní komunikace se zabývá jen zlomek materiálu za dva miliony korun.

Silničáři chtějí zpět peníze za studii k výskytu křečka

Praha – Silničáři budou chtít zpět část peněz za problematickou studii monitorující výskyt křečka polního v trase plánované rychlostní komunikace R49. Studii pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zpracovala za zhruba dva miliony korun společnost Ekoteam. Podle ředitelství silnic obsahuje materiál vady.

„Po formální stránce jde například o to, že část textu není přeložena do češtiny, s posouzením odborných nedostatků má silničářům pomoci Agentura ochrany přírody,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Studie obsahuje 63 stran včetně příloh a seznamu literatury. Konkrétní problematikou přemístění křečka z lokality budoucí rychlostní komunikace se ale zabývá jen zlomek rozsahu uvedeného materiálu a zbytek jsou obecné informace o výskytu polního křečka v Evropě a popis jeho chování.

Smlouvu se společností Ekoteam uzavřela bývalá pověřená ředitelka ŘSD Soňa Křítková. Vyjádření společnosti Ekoteam ČTK zjišťuje.

Na nepřiměřenost ceny už v minulosti poukazoval například předseda hnutí Děti Země Miroslav Patrik. Podle něj šlo o práci, kterou mohl zvládnout jeden člověk za měsíc a půl. Cena takovéhoto díla pak měla být mezi sto až 120 tisíci korunami, odhadl.

Rychlostní silnice z Hulína do Fryštáku měla být dokončena už před lety, pořád se ale nekoplo do země. Nejdříve na ni chyběly peníze, teď zase povolení, která napadli ekologičtí aktivisté. Čtyři stavební řízení na jednotlivé úseky silnice jsou teď přerušené. Schází v nich mimo jiné právě řešení situace ohledně křečka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.