Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Šetřete ještě víc, přesvědčoval Janota ostatní ministry

Investice 30.08.2009 | 21:43 0 Komentářů

Neformální schůze vlády má přesvědčit ministry, aby šetřili

Praha – Vláda premiéra Jana Fischera dnes neformálně jednala o rozpočtu na příští rok, diskusi ale neuzavřela. Novinářům to po více než pětihodinové diskusi v pražské Kramářově vile řekl předseda vlády.
O výdajích jednotlivých rozpočtových kapitol bude podle Fischera vláda jednat hlavně v pondělí, dnes ministři diskutovali o návrzích ministra financí Eduarda Janoty na způsob snížení předpokládaného rekordního schodku 230 miliard korun na přibližně 165 či 170 miliardy
„My jsme se k té cestě obsahově, metodicky přiblížili. My víme, kudy jít, ale samozřejmě si klademe řadu otázek procesních. Kdy co předkládat parlamentu, jak na to jít a podobně. Nechte nás ještě chviličku pracovat,“ řekl Fischer po schůzce novinářům. Za strop pro rozpočtový schodek označil 230 miliard korun.
Ministr financí už při příchodu na dnešní jednání připomněl, že variantu změn zákonů, které by měly umožnit nižší schodek fakticky minulý týden odmítli předsedové obou největších stran, tedy ODS a ČSSD. Naznačil přitom, že návrhy změn zákonů by mohly být přílohou rozpočtu samotného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.