Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Server Úschovna mění majitele. Ten ho chce rozvíjet

Investice 20.05.2010 | 11:29 0 Komentářů

Dial Telecom se chce věnovat jen firemní klientele

Praha – Řádově za několik milionů korun prodala společnost Dial Telecom server Uschovna.cz společnosti Capsa-Premier.cz. Uschovna.cz je největší český server pro zasílání velkých souborů prostřednictvím internetu.
Informovala o tom  agentura ČTK, podle níž Dial Telecom získané prostředky použije na rozvoj optické infrastruktury. Firma se podle svého vyjádření dlouhodobě soustřeďuje na poskytování služeb firemní a velkoobchodní klientele a služba Uschovna.cz byla pouze doplňujícím produktem pro koncové uživatele.
„O koupi serveru Uschovna.cz projevilo zájem několik zájemců, mimo jiné i společnosti se zahraničním kapitálem. Dali jsme však přednost nabídce společnosti Capsa-Premier.cz, jež nás přesvědčila ambiciózním plánem rozvoje této služby,“ uvedl předseda představenstva Dial Telecomu Zdeněk Sivek.
Zdarma až zásilky do 300 MB
„Koupě Uschovny.cz je pro nás vhodným doplněním služeb. Server je jedničkou na tuzemském trhu. Jeho akvizice nám mimo jiné zlepší propagaci našich dalších služeb,“ komentoval transakci jednatel Capsa-Premier.cz Jan Raab. Firma připravuje zvýšení limitů pro velikost zásilek, za uložení větších objemů dat si ale bude účtovat peníze. Zdarma budou nově zásilky do 300 MB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.