Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Senátor Dryml požádal Bezpečnostní informační službu o vyšetřování ČNB kvůli intervenci

Banky 21.11.2013 | 15:31 0 Komentářů

Senátor Vladimír Dryml požádal ředitele Bezpečnostní informační služby Jiřího Langa, aby zahájil vyšetřování České národní banky kvůli jejím intervencím na oslabení koruny. Podle senátora je údajně možné, že devalvace koruny „byla provedena i za některé finanční výhody pro vedoucí pracovníky ČNB“. Dryml to uvedl v tiskové zprávě zaslané ČTK. 

Podnět Bezpečnostní informační službě k možnému zahájení všetřování zaslal kvůli údajnému poškozování „ekonomických zájmů českého státu a všech občanů ČR“. Inflace uměle vyvolaná postupem ČNB podle senátora Vladimíra Drymla znehodnotila vklady občanů a zvýšila ceny prakticky všech výrobků a služeb v ČR. Vyslovil podezření, že při devalvaci „bylo spolupracováno s některými obchodníky se zahraničními měnami a ve spolupráci s některými vývozci z ČR, kteří se snaží dosáhnout vyšších zisků na úkor poškození ekonomických zájmů většiny podnikatelů a občanů, kteří jsou odkázáni na dovozy do ČR“.

BIS by podle senátora měla prověřit kontakty vedoucích představitelů ČNB s představiteli komerčních bank působících v ČR, které prý profitují na nestandardních postupech ČNB a znehodnocování vkladů občanů. „Může docházet ke stále se zvyšující inflaci, na které bude profitovat pouze ČNB a některé komerční banky,“ uvedl Dryml.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.