Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Sekyra Group se vrací k zisku, pomohlo i vyšší DPH

Investice 04.01.2012 | 09:20 0 Komentářů

Loňský rok bude znovu ziskový, očekává šéf firmy

Praha – Developerská skupina Sekyra Group se loni přehoupla ze ztrát způsobených realitní krizí k zisku. Zatímco v roce 2009 společnost prodělala 290 milionů korun, za loňský rok čeká konsolidovaný zisk 135 milionů. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN).
„Loňský rok považujeme za velmi úspěšný, prodeje bytů byly nejlepší za uplynulé tři roky,“ řekl HN majitel skupiny Luděk Sekyra. Důvodem je podle něj lepší dostupnost hypoték a rozhodnutí vlády o zvýšení DPH.
„Řada potenciálních kupců se rozhodla byt koupit dřív, než daň stoupne. V klíčových projektech, jako je Belarie nebo Korunní, loňské prodeje překročily naše očekávání,“ řekl Sekyra. V obou lokalitách loni skupina prodala byty za 950 milionů korun, musela je ale zlevnit zhruba o čtvrtinu.
Sekyra Group v Praze dokončuje prodej bytů z rezidenčních projektů zahájených ještě před vypuknutím první fáze realitní krize. A dále počítá se zahájením čtyř velkých pražských developerských projektů na pozemcích na Rohanském ostrově, kolem nádraží Žižkov a Smíchov a na Vítězném náměstí v Dejvicích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.