Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Šéfové se bojí krádeží dat vyhozenými podřízenými

Investice 02.06.2009 | 15:51 0 Komentářů

V ohrožení jsou přísně tajné plány firem

Brno – Když mě propustíte, moji klienti půjdou se mnou. Nejde o výhrůžku zaznívající z úst seriálového hrdiny, ale noční můru mnoha šéfů v době, kdy se propouštění nemohou vyhnout. Potvrzuje to průzkum společnosti McAfee i zkušenosti společností, které se zaměřují na bezpečnostní software.
V ohrožení jsou podle nich přísně tajné interní informace, jako jsou databáze klientů, strategické plány, technologické koncepty, designy nebo analýzy.
Právě odcházející zaměstnanci jsou pro firmy z hlediska ochrany dat největší hrozbou. „Krádeží cenných dat se snaží zaměstnanci zvýšit svoji hodnotu na trhu práce. I jinak loajální zaměstnanci mají tendenci si z firmy odnést informace, které by mohly být pro potenciálního zaměstnavatele zajímavé,“ upozornil Petr Hněvkovský, bezpečnostní specialista technologické společnosti S&T CZ.
Toto riziko si šéfové firem uvědomují. Dvaačtyřicet procent z nich pokládá odcházející zaměstnance za největší ohrožení pro citlivá data. Ale nebezpečí představují i ti, kterým vyhazov hrozí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.