Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Šéfové, kteří propouštějí ve velkém, vydělávají víc

Investice 06.09.2010 | 21:00 0 Komentářů

Ředitelé velkých firem, kteří ztenčili počet zaměstnanců, si loni vydělali v průměru 12 milionů dolarů

New York – Ředitelé firem, kteří bez zábran vyhazují své zaměstnance, vydělávají více pěnez, říká poslední výzkum amerického Institutu pro politické studie (Institute for Policy Studies), který porovnával vývoj platů top ředitelů po ekonomické recesi. Top 50 ředitelů velkých amerických firem, kteří se nejméně „mazlili“ s propouštěním svých zaměstnanců, si v roce 2009 vydělalo v průměru 12 milionů dolarů, což je o 42 procent více než jejich kolegové, kteří řídí společnosti zastoupené v americkém burzovním indexu S&P 500.
Do studie byly zahrnuty společnosti, které propustily nejméně tři tisíce zaměstnanců mezi listopadem 2008 a dubnem 2009. Z této skupiny firem 72 procent oznámilo masivní propouštění v období velmi pozitivní výsledkové sezóny.
#grafika1
„V okamžiku, kdy bychom měli hájit svoji společnou ekonomickou budoucnost, by šéfové firem neměli být odměňováni za propouštění zaměstnanců,“ říká Chuck Collins z Institutu pro politická studie, podle kterého není potěšující, že ředitelé firem, jimž citelně prořídly pracovní řady, vydělávají více peněz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.