Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Šéfka ČOI, která tajila výsledky kontrol, skončila

Investice 05.11.2010 | 13:04 0 Komentářů

Inspekci dočasně povede člověk, kterého chtěla šéfka odvolat

Praha – Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek odvolal z funkce ústřední ředitelku České obchodní inspekce Janu Příhodovou. Vedením dočasně pověří Jana Štěpánka, ředitele inspektorátu ČOI pro Středočeský kraj a hlavní město Prahu.
„ČOI je zmítána vnitřními a vnějšími spory a dokonce musí čelit soudním žalobám. Ústřední inspektorát vedle toho dlouhodobě neplnil správní lhůty, panují pochybnosti o zadávání zakázek a množí se stížnosti na jeho vedení. Nebyl jsem také spokojen s komunikací dosavadní ředitelky jak s veřejností, tak s ministerstvem jako řídícím orgánem,“ říká k důvodům jejího odvolání ministr Kocourek.
Zmíněné skutečnosti se podle něj negativně podepisují jak na samotné kontrolní činnosti, tak na hospodaření inspekce. 
Média i veřejnost kritizovala Příhodovou hlavně kvůli neochotě zveřejňovat výsledky uskutečněných kontrol. Ředitelka tvrdila, že jí to neumožňuje stávající legislativa (podrobnosti v tomto rozhovoru). Podle řady odborníků je však tento argument nesmyslný a posláním ČOI je naopak varovat spotřebitele před těmito prodejci. Výsledky kontrol ale nesmějí obsahovat chyby tak, jako tomu v pár případech bylo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.