Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Šéfem sociální banky České spořitelny se stala Klára Gajdušková

Banky 16.07.2015 | 13:24 0 Komentářů

Do čela projektu sociální banka České spořitelny se od září 2015 postaví Klára Gajdušková. Projekt nabídne klasické bankovní služby a poradenství lidem, pro které jsou tyto služby běžně nedostupné.

„Sociální banka je vlastně návratem k našim kořenům. Banka pro ty, kterým bankovní služby a poradenství nejsou dostupné, tedy především pro lidi na hranici chudoby a organizace, které se o ně starají a pomáhají jim. Klára Gajdušková mnoho let vedla projekty ze sociální oblasti a veškerou společensky odpovědnou činnost banky. Jednomyslně jsem se tak shodli, že pod jejím vedením vznikne silná a fungující entita,“ uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

Klára Gajdušková získala své zkušenosti v České tiskové agentuře a v Thomson Reuters, kde pracovala před svým příchodem do České spořitelny. V České spořitelně působila jako manžerka komunikace. Je předsedkyní správní rady Nadace České spořitelny a místopředsedkyně Nadace Depositum Bonum. „Mám ráda nové výzvy a tou sociální banka bezesporu je. Nebude to ale procházka růžovým sadem, jde o ojedinělý projekt, který nemá v České republice obdoby. Veškeré informace a zkušenosti čerpáme hlavně v zahraničí a kombinujeme je s naší ideální představou, jak by sociální banka mohla a měla vypadat. Určitě se je ale na co těšit. Nabídneme totiž bankovní produkty a služby té nejohroženější skupině spoluobčanů, na které klasické bankovní nabídky nemíří,“ vysvětlila Klára Gajdušková, nová manažerka sociální banka České spořitelny. 

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.