CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

24. 09. 2019

0 komentářů

Šéf Volkswagenu čelí obvinění německé prokuratury. Manipuloval akciovým trhem

 

Šéf koncernu Volkswagen, do něhož patří i Škoda Auto, Herbert Diess měl v aféře Dieselgate manipulovat akciovým trhem. Mezi obviněnými jsou podle německé prokuratury též předseda dozorčí rady Hans Dieter Pötche a bývalý ředitel Martin Winterkorn.   

Cena akcií se po propuknutí skandálu propadla až o 37 %, investoři následně požádali o odškodnění. Koncern uvádí, že vedení nemohlo předvídat vliv skandálu na cenu akcií. Toto tvrzení ale německá prokuratura odmítla.

„V rozporu se svou zákonnou povinností záměrně informovali kapitálový trh příliš pozdě o rozsáhlých finančních závazcích koncernu plynoucích z takzvaného dieselového skandálu, čímž protiprávně ovlivnili cenu akcií podniku na burze,“ informovala prokuratura.

Právníci argumentují, že Diess, který se stal členem představenstva v červenci 2015, nemohl dopad na akciový trh předvídat. Volkswagen se k obcházení testů homologačního emisního měření přiznal v září téhož roku.

Zdroj: iHNED.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Češi věří nemovitostem. Nejvíce využívají spořící účty

Skoro dvě třetiny Čechů se v dnešní době rostoucích nákladů a inflace i rizik vyplývajících z ruské agrese na Ukrajinu  obává o své úspory. Někteří situaci chtějí řešit investicemi, čemu nejvíce věří? A jaké produkty Češi skutečně využívají? 

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

21. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.