Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Šéf Tesco SW: Smyslem života není mít v garáži pět aut

Investice 05.11.2011 | 15:37 0 Komentářů

Rozhovor s olomouckým podnikatelem a lokálním patriotem Josefem Tesaříkem.

Olomouc – Softwarovou společnost Tesco SW založil olomoucký podnikatel a v nejlepším slova smyslu lokální patriot Josef Tesařík právě před dvaceti lety. Tehdy byl jedním z tisíců Čechů, kteří se pokoušeli o první podnikatelské krůčky.
Dnes řídí jeden z největších a nejúspěšnějších tuzemských „softwarových domů“ a pokud by chtěl, mohl by pomýšlet na dobře zajištěný odpočinek. Jenže právě to nikdy nechtěl. Místo toho vybudoval zázemí pro regionální firmy a instituce, založil vysokou školu a dál přemýšlí a plánuje, jak pozvednout kraj, v němž strávil většinu života. „Domov byl pro mě vždycky zásadní kategorií,“ říká.
V nedávné přednášce na Vysoké škole ekonomické v Praze jste řekl, že dosahování konkurenceschopnosti vnímáte jako nepřetržitý proces, při kterém je také důležité najít smysl vlastního života. Tohle člověk od podnikatelů neslýchá každý den. Vy už jste jej našel?
Myslím, že ano. Podnikat jsem začal v roce 1989. Nic jsem o tom nevěděl, ale měl jsem velkou výhodu, že se mi od otce dostalo výchovy řekněme klasické, v tom smyslu, že v sobě spojovala prvky křesťanství a lidové moudrosti. Tahle výbava mě vždycky nutila přemýšlet o tom, proč dělám to, co dělám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.