Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Šéf Skansky: Jdou po nás, protože nás už nebaví uplácet

Investice 10.06.2011 | 05:30 0 Komentářů

Skanska se propadla hlouběji než konkurence. Stojí to za to, tvrdí Dan Ťok

Praha – Chtěl by žít ve středověku. Nejlépe v Irsku nebo Řecku. Má rád knihu Pán prstenů nebo sci-fi román Malevil. V porevoluční historii si nejvíce váží prezidenta Havla. Jeho zásadou je, že změny musejí být rychlé a razantní. Nejcennější rada, kterou dostal, naopak zní, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří.
Profil generálního ředitel Skansky Dana Ťoka v almanachu 1000 Leaders of the Czech Republic svědčí o tom, že když jednou tento rodák z Uherského Hradiště a milovník vína a golfu dospěje k názoru či rozhodnutí, jen tak se ho nevzdá.
Teď se rozhodl vyhlásit otevřený boj korupci v místních veřejných zakázkách. Podle vládního poradního sboru NERV odteče každoročně na úplatcích až pětina veřejných peněz.
„Věříme, že se prostředí změní v celé společnosti. Nedělám si ale iluze, že to dokáže jedna firma, věřím, že se k nám přidají další, které už to taky nebaví,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně manažer, který i přes mnohamiliardový pokles zakázek způsobený podle něj právě bojem Skansky proti korupci zůstává optimistou. V českém byznysu se totiž podle něj s podobnými iniciativami poslední dobou „roztrhl pytel.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.