Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Šéf FEDu neočekává rychlé uklidnění na finančních trzích

Vystoupení Bena Bernankeho na symposiu FEDu pořádaného v Kansasu nebudí přílišnou důvěru investorské veřejnosti. Inflační výhled označil za nejistý.

Ben Bernanke ve svém projevu mimo jiné řekl, že inflační výhled je velmi nejistý. Připustil příznivý vývoj nedávného poklesu cen komodit a posílení dolaru stejně jako slabší růst ekonomiky. Tyto faktory by podle jeho slov měly pomoci zmírnit tempo inflace v letošním i příštím roce. Podotkl ale, že současné nastavení úrokových sazeb počítá se stabilizací cen ropy. Řekl též, že rok stará "finanční bouře" stále trvá.
 
"Komentáře nepřináší větší překvapení a potvrzují naše očekávání, že úrokové sazby se v příštích měsících měnit nebudou kvůli působení nebezpečí inflace a nižšího růstu ekonomiky. Další změnou by mělo být jejich zvýšení. Bernankeho komentáře spíše naznačují, že pokud by se úrokové sazby měly přece jen měnit, blíže je k jejich zvýšení než ke snížení. Vážnost stavu finančních trhů ale naznačuje, že ke zvýšení úrokových sazeb chybí minimálně několik měsíců," hodnotí vyjádření amerického guvernéra analytici společnosti Atlantik FT.

Zdroj: Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.