Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

Šéf Facebooku pod palbou Kongresu kvůli kryptoměně libra

Investice 24.10.2019 | 11:09 0 Komentářů

Mark Zuckerberg musel podstoupit slyšení před bankovní komisí amerického Kongresu. Účelem bylo vypořádání připomínek zákonodárců k projektu kryptoměny libra. Mezitím se propadla cena bitcoinu.

Demokratická kongresmanka Nydia Velázquezová Zuckerberga obvinila, že jeho příslib oddělení uživatelských dat Facebooku a WhatsApp byl lživý. „Proč bychom teď měli věřit vašim slovům o ochraně soukromí v případě libry?“ Plán Facebooku na zavedení kryptoměny pobouřil americké i evropské regulátory. Německo a Francie hodlají zavedení libry v Evropě zablokovat.

Zuckerberg uvedl, že bez souhlasu amerických regulátorů se nebude pokoušet libru spustit ani mimo USA. Kritiku sklidil i koncept libry jako digitální měny, ačkoliv by bylo možné použít koncept Alipay. Zavedení nové digitální měny by totiž mohlo ohrozit postavení amerického dolaru a regulátoři se obávají ze ztráty vlivu.

Server Cointelegraph uvedl, že Zuckerberg nedokázal na některé otázky zcela jednoznačně reagovat. Bezprostředně po začátku slyšení došlo k propadu ceny bitcoinu na dalších kryptoměn, přičemž bitcoin dosáhl minima od letošního června.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.