Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Šéf čínské pojišťovny je souzen za podvody

Pojištění 28.03.2018 | 16:36 0 Komentářů

V Šanghaji dnes začal proces s předsedou správní rady pojišťovny Anbang Insurance Group. Wu Siao-chuej podle obžaloby zneužil svého postavení k osobnímu obohacení. Wu byl zatčen už loni a kontrolu nad třetí největší pojišťovnou země v únoru převzala čínská vláda.

Většina procesů v Číně trvá pouze jeden den, a to i v případech, kdy jde o komplikované finanční záležitosti, uvedla agentura APOD. Tresty jsou pak vyneseny v řádu dní nebo týdnů.

Wu založil pojišťovnu Anbang v roce 2004 a začal s agresivní expanzí. Jenže do té doby všechny pojišťovny byly ovládány státem. Společnost zaměstnala přes 30 000 lidí a měla 35 milionů klientů. Pojišťovna nabízela služby od životních pojistek, bankovnictví, správy majetku a pronájmů po makléřský servis.

Wu je podle sdělení prokuratury obviněn z podvodného získání 65 miliard jüanů (205 miliard Kč) a zneužití svého postavení. V únoru vláda oznámila, že přebírá kontrolu nad pojišťovnou kvůli „ilegálním obchodním praktikám, jež zásadním způsobem ohrozily její platební schopnost“.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.