Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Šéf Českých drah Kurucz byl odvolán. Nástupce už ve firmě je

Investice 10.11.2014 | 15:01 0 Komentářů

O konci šéfa státního železničního dopravce se spekulovalo dlouho. Kurucz skončil po vleklých sporech s ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

Šéf Českých drah Kurucz byl odvolán. Nástupce už ve firmě je

Praha – Dozorčí rada v pondělí odvolala z postu ředitele Českých drah Daniela Kurucze.

Kurucz v čele drah končí po osmi měsících a po vleklých vážných sporech s ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

České dráhy personální změnu potvrdily ve své tiskové zprávě a doplnily, že státní firmu nově povede Pavel Krtek. Ten byl doposud členem představenstva a před svým nástupem do Českých drah mimo jiné působil i ve firmě Unipetrol.

Kurucz nekomunikoval, řekl Prachařův náměstek

Předseda dozorčí rady ČD a Prachařův náměstek Milan Feranec zdůvodnil odvolání Kurucze tím, že se zástupci státu nekomunikoval. „Dozorčí rada shledala, že dlouhodobě nefunguje komunikace mezi předsedou představenstva a vlastníkem,“ prohlásil Feranec.

„Jsme přesvědčeni, že pan Krtek je zárukou pozitivní změny a zároveň je v jeho osobě zachována kontinuita současného vedení. To považuji za důležité zejména s ohledem na problémy, které vznikly v minulosti a které vedení Českých drah dnes řeší,“ dodal Feranec.

O konci Kurucze v čele státních drah se spekulovalo již několik týdnů. I ministr dopravy Antonín Prachař opakovaně řekl, že není s jeho prací spokojen. Ale dostatek hlasů pro jeho odvolání se členům dozorčí rady podařilo získat až nyní.

Prachař nyní Aktuálně.cz řekl, že je s jmenováním Petra Krtka šéfem Českých drah spokojen. Později v tiskové zprávě dodal, že novému předsedovi představenstva přeje mnoho úspěchů.

„Nemá před sebou snadné úkoly a já osobně budu jeho kroky pečlivě sledovat a zároveň na něho klást vysoké požadavky, které povedou nejen k ekonomické stabilizaci ČD, ale zároveň k jejich budoucímu rozvoji na pozici největšího tuzemského dopravce,“ uvedl Prachař.

Nejde přitom o jedinou změnu, kterou v pondělí dozorčí rada udělala. Do představenstva jmenovala Ludvíka Urbana a Roberta Štěrbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.