Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Šéf České pojišťovny končí po roce ve funkci

Investice 20.05.2014 | 14:28 0 Komentářů

Jaroslav Mlynář bude nadále v pojišťovně působit v roli poradce. Jeho nástupce se teprve hledá.

Šéf České pojišťovny končí po roce ve funkci

Praha – Generální ředitel a místopředseda představenstva České pojišťovny Jaroslav Mlynář v září své funkce ve firmě opustí. Upozornil na to server iDnes.cz. „Mlynář odstoupí v září letošního roku ze všech pozic, které v rámci ČR doposud zastával. Je to plně v souladu s tím, co bylo již dříve plánováno,“ řekla ČTK mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Česká pojišťovna je jednička na tuzemském pojistném trhu.

Mlynář podle Buriánkové provedl pojišťovnu důležitou přechodovou fází a firma bude nadále jeho znalosti využívat v roli poradce. Pojišťovna o změně na nejvyšším postu informovala zaměstnance a obchodníky. Nástupce Mlynáře teprve hledá. „Jakmile bude známo jméno nového generálního ředitele, budeme o něm včas informovat i externě,“ dodala mluvčí.

Mlynář se dostal do České pojišťovny přes skupinu Generali, která pojišťovnu ovládá. Pro Generali začal pracovat v roce 1992 a o rok později se významně podílel na zahájení jejího působení v Česku. Od roku 1998 byl členem představenstva a v roce 2001 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem pojišťovny Generali v ČR. Po založení Generali PPF Holdingu v roce 2008 byl jmenován jeho finančním ředitelem. Do čela České pojišťovny se postavil před rokem.

Česká pojišťovna je největší pojišťovnou spadající pod Generali PPF Holding, který tvoří jednu z největších pojišťovacích skupin ve střední a východní Evropě. Generali PPF Holding je od roku 2008 společným podnikem Assicurazioni Generali a skupiny PPF. Majitel PPF Petr Kellner se však loni v lednu dohodl s italským partnerem na tom, že mu svůj tehdejší 49procentní podíl odprodá.

Transakce probíhá ve dvou fázích. Čtvrtinu podílu v České pojišťovně už Kellner prodal, takže Generali nyní drží ve společném podniku většinový 76procentní podíl. Zbývajících 24 procent se má Kellner zbavit do konce letošního roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.