Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Šéf bankovního gigantu UniCredit dal hlavu na špalek

Investice 21.09.2010 | 19:20 0 Komentářů

Nejdéle sloužící evropský generální ředitel banky údajně rezignoval kvůli vlivu Libyjců

Milán/Řím – Generální ředitel největší italské bankovní skupiny UniCredit Alessandro Profumo (53) se vzdal funkce, uvedl dnes informovaný zdroj. O pozici ho připravil spor kolem libyjských akcionářů v bance a slábnoucí výsledky hospodaření.
Profumo má za sebou mezi generálními řediteli bank v Evropě nejdelší funkční období v této pozici; byl v jejím čele od roku 1997. Řídil přitom proměnu UniCredita z regionální banky v evropského hráče s aktivitami ve 22 zemích včetně České republiky, kde například ovládá i kdysi významnou Živnostenskou banku. UniCredit se ve střední a východní Evropě angažuje významně.
„Profumo rezignoval. Oznámil to dopisem správní radě,“ řekl zdroj pod podmínkou anonymity. Tiskový mluvčí banky se k tomu odmítl vyjádřit. O sílícím vlivu libyjských investorů v bance a Profumově roli v této kauze dnes jednala správní rada banky.#grafika1
Druhý zdroj dodal, že banka již má úzký seznam kandidátů, kdo by mohl nahradit manažera, kterého italská média přezdívala „Alessandro Veliký“. Předseda správní rady Dieter Rampl má nyní tři týdny na to, aby nástupce vybral.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.