Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

SCP možná bude muset zaplatit klientovi přes sto milionů korun

Středisko cenných papírů možná bude muset zaplatit přes sto milionů korun klientovi, který tvrdí, že se mu z jeho účtu ztratily peníze. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

Spor nyní podle HN řeší soud a do případu se už zapojila i policie. Ta obvinila dvojici makléřů společnosti Sati, kteří vyvedli z účtu klienta přes 140 000 akcií společnosti ČEZ, ze zpronevěry. Makléři během několika měsíců vybrali z účtu klienta akcie, které pro něj předtím koupili.

Klient, který přišel o akcie, obviňuje SCP, protože to má povinnost jej informovat o každé změně na jeho účtu. "Kdyby mě středisko po prvním výběru informovalo, jak má ve smlouvě, mohl jsem to ještě zastavit a zabránit těm ostatním," říká klient. Oznámení však bylo doručeno makléřům.

Podle policie mají akcie hodnotu 30 milionů korun, to je však cena v době ztráty. Když na ztrátu klient přišel, měly již hodnotu téměř dvojnásobnou a v současnosti klient žaluje SCP o téměř 200 milionů korun. Sám se akcií zbavovat nechtěl, podle svého vyjádření je bral jako dlouhodobou investici.

Společnost Sati v půlce února 2005 zkrachovala a o náhradu za majetek požádalo kolem dvou stovek investorů. Garanční fond obchodníků s cennými papíry vyčíslil objem zákonných klientských náhrad na zhruba 20 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.