Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Schillerová bude chtít prodloužit výjimku pro plošný reverse charge

Kritici namítají, že výjimka pro přenesenou daňovou povinnost k DPH, tzv. reverse charge, u veškerého zboží a služeb, jehož hodnota přesáhne 450 tisíc korun, bude končit již v polovině roku 2022. Změna by vyžádala novelu zákona o DPH.

„Pro případné zavedení všeobecného reverse charge je zásadní vyjednání významného prodloužení udělené výjimky,“ uvedl viceprezident KDP Petr Toman. Souhlas EU k prodloužení výjimky je nutné získat ještě před zavedením plošného reverse charge do českých zákonů. Ministryně Schillerová uvedla, že o prodloužení výjimky bude usilovat. „Zcela zásadní je, že účinný nástroj pro potírání karuselových podvodů má mezi odbornou veřejností podporu,“ podotkla.

Europoslanec Luděk Niedermayer upozorňuje, že předchozímu ministrovi trvalo projednání výjimky pět let. Zároveň poznamenal, že zavedení plošného reverse charge je v rozporu s plánovanými reformami DPH. „Zvyšuje také riziko rozšíření podvodů i vzniku nového krácení daní,“ míní Niedermayer. Svaz průmyslu a dopravy i Hospodářská komora chtějí více informací. „Požadujeme zpracování analýzy dopadů přenesení daňové povinnosti,“ říká ředitel hospodářské politiky a hlavní ekonom Svazu průmyslu a dopravy Bohuslav Čížek.

Zdroj: E15.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.