Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Sázky na posílení koruny polevili

Investice 16.02.2017 | 10:35 0 Komentářů

České státní dluhopisy již spekulanty sázející na posílení koruny po ukončení devizových intervencí nelákají. Během posledního měsíce došlo k největšímu výprodeji domácích bondů za poslední rok.

Spekulanti sázející na posílení koruny po ukončení intervenčního režimu zjevně začali počítat. Někteří z nich usoudili, že koruna opravdu nebude letošním investičním ternem a ze svých pozic couvají. Důvodem jsou obavy, že kvůli překoupení koruny a efektu chybějící eurové protistrany nebudou moci dostatečně rychle realizovat spekulativní zisk,“ uvádí hlavní ekonom Cyrrusu Lukáš Kovanda.

„Někteří hráči vzali raději krátké a jisté zisky, než aby čekali na nejisté posílení koruny,“ dodává hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář. 

Pozdější sázky se spekulantům nevyplácí. „Kdo vsadil až v lednu, je kvůli pádu cen dluhopisů momentálně ve ztrátě,“ říká ekonom BH Securities Martin Vlček. Státní dluhopisy nesly ještě v polovině ledna 1,3 procenta, za poslední měsíc se však jejich výnosy přehouply do záporu a v současné době se obchodují se záporným úrokem kolem 0,5 procenta.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.