Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Sazku vytáhne z potíží Česká spořitelna. Dá jí úvěr

Investice 29.10.2009 | 07:18 0 Komentářů

Loterijní společnost bojuje s nedostatkem hotovosti kvůli splátkám za sportovní arénu v Praze Vysočanech.

Praha – Loterijní společnost Sazka, jejíž hospodaření krutě zatěžují splátky za obří sportovní arénu v pražských Vysočanech, se na nějaký čas zbaví hrozby, že nebude schopna splácet své krátkodobé závazky.
Sazka musí do konce října zaplatit dvěma bankám zhruba 800 milionů korun. Do konce roku ji pak čeká další splátka za halu. Nyní ji z nejhoršího vytáhne Česká spořitelna, která je podle čtvrtečních Hospodářských novin připravena splatit její úvěry a převzít je.Podobně se v červenci zachovala společnost J&T, když Sazce poskytla půjčku v hodnotě půl miliardy korun.

Sazka kvůli velkým splátkám za halu prakticky přestala posílat peníze sportovním svazům. Deník Aktuálně.cz nedávno jako první upozornil na to, že firma je pod velkým tlakem politiků a že ji dokonce sledovala tajná služba. Bývalý premiér Mirek Topolánek, který mluvil o tom, že je třeba Sazce odebrat licenci, před několika dny zveřejnil dopis, v němž vypočítával důvody, proč je Sazka v potížích. Za hlavní považuje chybná rozhodnutí managementu v čele s šéfem Sazky Alešem Hušákem stavět tak draho halu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.