Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Sázka na riziko se účastnickým fondům loni vyplatila

Penze 09.02.2018 | 14:45 0 Komentářů

Žádnému z osmi transformovaných fondů s garantovaným nezáporným zhodnocením se podle odhadů v loňském roce nepodařilo porazit inflaci. Jedenáct z dvaceti sedmi tzv. účastnických fondů, do kterých je možné vstupovat od roku 2013, překonalo inflaci.

Inflace vzrostla v loňském roce na 2,5 procenta. Ani jeden transformovaný fond zřejmě inflaci neporazil. Většina penzijních společností očekává zhodnocení od 0,3 do 0,75 procenta.

Účastnickým fondům, které nemusí garantovat nezáporný výnos, se vyplatila sázka na riziko. Nejvíce vydělal z účastnických fondů růstový fond NN Penzijní společnosti, který si připsal přes 14 procent. Nejhůře si naopak vedl konzervativní fond také od NN Penzijní společnosti (-1,93 procenta).

Rok 2017 byl pro finanční trhy rokem růstu. Světovým akciím se dařilo nejlépe za posledních pět let,“ připomíná Jakub Krkoška, místopředseda představenstva Penzijní společnosti České spořitelny. „Růst se vyznačoval neobvykle nízkou mírou kolísavosti trhů a v uplynulém roce nebyl jediný měsíc, ve kterém akcie oslabily,“ dodává.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.