Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Saxo Bank oznamuje nového akcionáře

Saxo Bank oznamuje, že TPG Capital se stala významným akcionářem společnosti. TPG Capital je přední světovou investiční společností.

TPG Capital koupí od stávajících investorů , mezi jinými od General Atlantic, světového růstového investora, a Banco Espirito Santo, přední portugalské banky, 30% společnosti (s opcí navýšit podíl na 40%). Zakladatelé Saxo Bank si nechají majoritní podíl a nadále budou působit na pozici výkonných ředitelů společnosti, a to i v případě, že TPG uplatní opci navýšit podíl na 40%.

Jsme potěšeni, že můžeme jako obchodního partnera a významného akcionáře přivítat přední světovou investiční společnost. Základem pro tuto novou růstovou fázi v historii Saxo Bank je silný základ, který jsme vybudovali s podporou akcionářů, kteří nyní svůj podíl prodávají a kteří s námi až do dnešního dne sdíleli naše úspěchy.  Budoucnost Saxo Bank vnímáme optimisticky a těšíme se, jak ve spolupráci s TPG Capital využijeme příležitosti, které jsou před námi,” uvedli ve společném prohlášení Kim Fournais a Lars Christensen, zakladatelé Saxo Bank.

Zdroj: Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.