Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Saxo Bank nabízí CFD na emise CO2

Na zvýšený zájem investorů o investice spojené se životním prostředím reaguje Saxo Bank uvedením CFD produktu navázaného na hodnotu povolenek EUA na burze European Climate Exchange.

Investoři mají stále větší zájem o investice a produkty vztahující se na emise CO2. Emisní povolenky obchodované na burze mohou být navíc po dohodě o omezení emisí na konferenci v Kodani podstatně dražší. To by mohlo být pro investory, kteří využijí současnou nižší cenu, velmi zajímavé.

CFD na emise CO2 umožní investorům participovat na ceně emisních povolenek, navíc produkt je transparentní z hlediska nákladů a stanovení ceny. Cena emisních povolenek byla vždy silně korelována s cenami energií jako je ropa, zemní plyn nebo uhlí,“ říká Claus Nielsen, vedoucí oddělení pro Trading, Saxo Bank.

Saxo Bank již dnes nabízí obchodování s širokým spektrem komodit, a to i prostřednictvím CFD kontraktů, které se u klientů těší velké oblibě. V následujících týdnech má Saxo Bank v plánu nabídnout další CFD kontrakty například na benzín, platinu, dobytek, řepku a pomerančový džus.

Zdroj: Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.