Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Saxo Bank dosáhla v loňském roce zisku 201 mil. DKK

Saxo Bank, specialista na online obchodování a investování, za loňský rok vykázala čistý zisk 201 milionů dánských korun. Výnosy z provozní činnosti dosáhly v roce 2009 částky 2 228 mil. DKK.

Výnosy z provozní činnosti Saxo Bank meziročně klesly z 2518 mil. DKK na 2 228 mil. DKK. Zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA) dosáhl výše 441 mil. DKK. Hodnota čistého zisku v porovnání s loňským rokem klesla o více než třetinu na 201 mil. DKK (2008: 339 mil. DKK), z čehož 80 % je výsledkem hospodaření v druhé polovině roku. Ukazatel kapitálové přiměřenosti banky dosahoval k 31. prosinci 2009 hodnoty 19 %.

„Rok 2009 byl ve znamení geografické expanze a rozšiřování našich obchodních činností do nových oblastí. Otevřeli jsme pět nových poboček a významně jsme rozšířili také naše aktivity týkající se správy investičního majetku. Nová obchodní platforma Saxo Equity Platform, jejíž provoz jsme zahájili v březnu 2010, připravuje půdu pro letošní rok, který bude ve znamení nových produktů a dalšího rozvoje obchodních platforem. I když tyto investice mají v krátkodobém výhledu na naše příjmy pouze omezený nebo dokonce nulový dopad, jsme přesvědčeni, že nastala vhodná doba využít řadu příležitostí, které mohou posunout banku na novou úroveň,“ uvedli zakladatelé a generální ředitelé Saxo Bank Kim Fournais a Lars Seier Christensen ve společném prohlášení. 

Zdroj:  Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.