Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Saturn od Colossea: +45,2 % od začátku roku

Od začátku letošního roku do konce února zaznamenal investiční program Saturn společnosti Colosseum, a.s. zhodnocení 45,2 % v USD.

Jde o skutečné zhodnocení v dolarech, po odečtení všech poplatků. Výnos tedy překonal i výsledek za celý minulý rok, kdy program Saturn vydělal klientům 37,8 %. V lednu letošního roku pak zhodnocení dosáhlo 18,2 %. Jelikož jde o dolarové zhodnocení, je nutné počítat se zhodnocením koruny vůči dolaru, který v poslední době výrazně oslabuje. Od začátku ledna do konce února tak koruna vůči dolaru posílila o více než 9 %, což snižuje výnos klientů. I přesto je však zhodnocení zajímavé.

Program Saturn je investiční služba, která spadá do kategorie Managed Futures, které investují klientské prostředky na navzájem nezávislých trzích, jako jsou komodity (energie, kovy, obilniny aj.) a finanční instrumenty (měny, dluhopisy, úrokové sazby aj.). Zhodnocení prostředků v minulosti však není zárukou budoucích výnosů.

„Poslední vývoj na trzích byl pro nás opravdu příznivý. Může se to zdát neuvěřitelné, ale od začátku loňského roku do konce února jsme dokázali zhodnotit prostředky klientů o více než 100% a to po odečtení všech poplatků! Opět se tak ukazují výhody investování do Managed Futures a to především v období turbulencí na finančních trzích,“ komentuje Štěpán Pírko , hlavní portfolio manager a člen představenstva společnosti Colosseum, a.s.

Zdroj: Tisková zpráva Colosseum, a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.