Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Sága války o Kotvu pokračuje, za podvod padlo pět let

Investice 17.12.2010 | 12:07 0 Komentářů

Bývalý šéf fondu Trend má jít za pokus o podvod na pět let do vězení

Praha – Bývalý šéf investičního fondu Trend Miroslav Hálek má jít za pokus o podvod s akciemi pražského obchodního domu Kotva v hodnotě téměř 385 milionů korun na pět let do vězení, rozhodl Městský soud v Praze.
Šestiletý trest vyměřil i Martinu Vlčkovi, uprchlý Miroslav Vlastník dostal tříletý podmíněný trest se zkušební dobou pěti let. Luboši Zlatohlávkovi soud uložil tříletý trest vězení podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Muži se podle spisu pokusili v roce 2003 podvodně získat asi 56 procent akcií společnosti, a tak ji ovládnout. Dnešní verdikt je nepravomocný.
Soud Hálka, Vlčka, Vlastníka a Zlatohlávka uznal vinnými z pokusu o podvod, Vlčka vedle toho i z podvodu, pokusu o podvod a padělání a z padělání a pozměnění peněz. Zlatohlávka přitom navrhl státní zástupce zprostit obžaloby s tím, že se jeho vina bezpečně neprokázala. „Soud tento názor nesdílí,“ řekl předseda senátu Petr Braun.
Všichni čtyři vinu odmítají. Skutky pátého obžalovaného – Libora Páva – trestní senát již dříve vyloučil k samostatnému projednání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.