Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Soud: Insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav byl omyl

Investice 16.06.2009 | 10:36 0 Komentářů

ČNB: Triglav standardním a nezměněným způsobem poskytuje všechny produkty a služby

Praha – Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav omylem. U finanční instituce, která je nositelem platné licence České národní banky, totiž zákon neumožňuje zahájení insolvenčního řízení. Vyplývá to ze stanoviska, které soud dodatečně zveřejnil v insolvenčním rejstříku.
Insolvenční návrh podala firma Westminster Network Limited se sídlem v Londýně. Podle generálního ředitele Triglavu Petra Baného však pojišťovna  veškeré své závazky podle smluv plní. „Nevím o co jde, ale je to nehoráznost. Vidím to jako poškození dobrého jména naší společnosti. Situaci budeme řešit právní cestou,“ řekl Baný.
„Závazek, který je předmětem sporu, považujeme za neoprávněný a insolvenční návrh za nástroj vydírání. Naše společnost žádné finanční problémy nemá, což je patrné i z našich auditovaných výsledků. Nyní neevidujeme jediný závazek po splatnosti,“ doplnil Baný.
Také mluvčí České národní banky Marek Petruš potvrdil, že Triglav splňuje veškeré regulatorní požadavky. „Pojišťovna standardním a nezměněným způsobem poskytuje všechny produkty a služby,“ ujistil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.