CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

02. 07. 2013

0 komentářů

S akciemi AAA Auto bude i nadále možné obchodovat na české burze RM-SYSTÉM

 


 

Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %. Podnikatelská důvěra vzrostla v červnu z 0,4 bodů na 0,9 bodů. Spotřebitelská důvěra vzrostla z –19,8 bodů na –19,0 bodů. Souhrnný index důvěry vzrostl z –3,6 bodů na –3,1 bodů. Index RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.775,78 bodů a uzavíral na hodnotě 1.737,49 bodů (-2,16 %). Celkový objem obchodů dosáhl hodnoty 97 mil. Kč.

Erste Group Bank upíše nové akcie

Rakouská finanční skupina Erste Group Bank upíše ve třetím čtvrtletí roku 2013 nové akcie v objemu přibližně 660 mil. EUR za účelem splacení státní pomoci. Společnost rovněž snížila svůj výhled hospodaření na rok 2013. Pro letošní rok očekává pokles provozního zisku o 5 %, přičemž ještě 16. května odhadovala stabilní zisk. Klesající tržby budou částečně vyváženy nižšími provozními náklady, když náklady na riziko poklesnou až o 15 %.

Unipetrol údajně jedná o nákupu sítě čerpacích stanic OMV

Týdeník Euro uvedl, že Unipetrol již několik týdnů jedná o nákupu sítě čerpacích stanic společnosti OMV v Česku. Zájemců o benzinové stanice OMV je údajně více – včetně Lukoilu. Mluvčí Unipetrolu ani mluvčí OMV však informaci nekomentovali. Unipetrol v průběhu června oznámil, že chce do roku 2017 navýšit podíl sítě čerpacích stanic Benzina na českém trhu ze současných 14 % na 20 %.

CEZ Shperndarje čelí arbitráži

REKLAMA

Albánská distribuční společnost CEZ Shperndarje na svých internetových stránkách uvedla, že kvůli vypovězení smlouvy se společností Debt International Advisory (DIA), jenž pro ní vymáhala dluhy od neplatičů elektřiny, čelí arbitráži o 108,5 mil. EUR (2,8 mld. Kč). Zprávu rovněž uvedla agentura ČTK. V únoru 2011 společnost DIA s CEZ Shperndarje prodloužila smlouvu o další dva roky, nicméně v říjnu 2011 došlo ze strany albánského distributora k jejímu jednostrannému vypovězení. DIA na základě této skutečnosti bude požadovat v arbitrážním řízení jako odškodnění výše uvedenou částku. Tento vznikající spor by však neměl mít negativní dopad do hospodaření společnosti ČEZ, jelikož ČEZ již letos v lednu v důsledku odebrání albánské distribuční licence ztratil kontrolu nad CEZ Shperndarje a následně ji vyřadil ze svého konsolidačního celku.

To, že se jakékoliv dění v albánské distribuční společnosti, tedy rovněž žaloby podané na tohoto distributora, již společnosti ČEZ netýká, potvrdila ČTK mluvčí ČEZu Barbora Půlpánová. ČEZ kvůli nepříznivým regulatorním podmínkám a sporům s albánskými institucemi dosáhl za rok 2012 ve své tehdejší albánské distribuční divizi provozní ztrátu EBITDA 5,8 mld. Kč, což byl nejvýraznější negativní vliv do loňského celoročního EBITDA zisku ČEZu. V letošním roce management ČEZu, právě z důvodu provedené dekonsolidace CEZ Shperndarje, již neočekává žádný negativní dopad do hospodaření ČEZ plynoucí z Albánie. Společnost ČEZ již letos v únoru oficiálně uvědomila albánskou vládu o úmyslu vést mezinárodní arbitráž, v níž se bude domáhat náhrady škody, která ji vznikla ze zmařené albánské investice.

S akciemi AAA Auto Group bude možné obchodovat na české burze RM-SYSTÉM

Akcie společnosti AAA Auto Group N.V. se po vyřazení z BCPP budou i nadále obchodovat na trhu RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů. Posledním obchodním dnem pro akcie AAA Auto bude na BCPP středa 3. 7. 2013. Zároveň bude toto datum i posledním dnem odkupu akcií za cenu 23,30 Kč. Investoři vlastnící akcie společnosti budou moci nadále tyto akcie obchodovat na české burze RM-SYSTÉM. Držitele akcií nakoupených na BCPP však musí počítat s tím, že je jejich prodej na české burze RM-SYSTÉM možný až po případném převodu z evidence zahraničních CP v CDCP do Samostatné evidence RM-S.

ČEZ bude i nadále provozovat elektrárnu Dětmarovice

REKLAMA

Černouhelnou elektrárnu Dětmarovice zatím bude dále provozovat společnost ČEZ. Společnost Gascontrol údajně odstoupila z tendru na prodej Dětmarovic. Důvodem je, podle vyjádření Gascontrolu, obtížná situace na energetickém trhu a z toho vyplývající negativní postoj bank, jenž by případný nákup elektrárny financovaly. V závěrečné fázi tendru o Dětmarovice ČEZ jednal již pouze s Gascontrolem, který dle spekulací médií nabízel za elektrárnu 1,6 mld. Kč. Ostatní uchazeči o elektrárnu, konkrétně Energetický a průmyslový holding (EPH) a společnost BXR (majoritní vlastník těžební společnosti NWR, která do Dětmarovic dodává zhruba 1 mil. tun energetického uhlí ročně a je tedy výhradním dodavatelem této elektrárny) nabízely méně než 1 mld. Kč.

ČEZ nebyl nucen prodat tuto elektrárnu, jelikož z pohledu upravené dohody o narovnání s Evropskou komisí měl závazek prodat jeden z hnědouhelných zdrojů v podobě Chvaletic, Počerad nebo Mělník společně s Tisovou. Nakonec byly letos v březnu prodány Chvaletice společnosti Litvínovská uhelná za 4,12 mld. Kč plus 90 % z tržní ceny emisních povolenek přidělovaných této elektrárně zdarma. Elektrárna Dětmarovice patří do portfolia šesti relativně zastaralých a méně vytížených uhelných zdrojů, do kterých ČEZ již nemá v plánu výrazněji investovat.

Změna doporučení pro Komerční banku

Barclays zvýšila doporučení pro akcie Komerční banky z „equalweight“ na „overweight“.

Změna doporučení pro Erste Group Bank

REKLAMA

Deutsche Bank snížila cílovou cenu pro akcie Erste Group Bank na 621,20 Kč z předchozích 673,50 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „držet“.

Goldman Sachs snížila cílovou cenu pro akcie Erste Group Bank na 777,12 Kč z předchozích 924,26 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „koupit“.

Změna doporučení pro NWR

Morgan Stanley snížila cílovou cenu pro akcie NWR na 60 pencí z předchozích 190 pencí. Doporučení je na stupni „equal-weight“.

JPMorgan snížila cílovou cenu pro akcie NWR v přepočtu na 15,2 Kč z předchozích 21,6 Kč. Doporučení je na stupni „underweight“.

Deutsche Bank snížila cílovou cenu pro akcie NWR na 15 Kč z předchozích 25 Kč. Doporučení je na stupni „prodávat“.

Změna doporučení pro Microsoft

Morgan Stanley zvýšila cílovou cenu pro akcie společnosti Microsoft na 40 USD z předchozích 36 USD. Doporučení je na stupni „overweight“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Evropské realitní firmy výrazně propadly, duch nemovitostí obchází banky na Starém kontinentu

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 %. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký P/B poměr 0,7x, a trh tedy nejspíš očekává, že si jejich aktiva i peněžní toky v budoucnu […]

Text: Redakce

31. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *