CZK/€ 23.570 -0,36%

CZK/$ 22.049 +0,30%

CZK/£ 27.305 -0,84%

CZK/CHF 24.223 -0,09%

01. 04. 2014

0 komentářů

Ryanair se vrací do Prahy. Bude létat do Londýna a Dublinu

 


 

Ryanair se vrací do Prahy. Bude létat do Londýna a Dublinu

Praha – Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se po třech letech vrací do Prahy. Z Letiště Václava Havla dnes vypraví první lety do Dublinu a na londýnský Stansted.

Celkem má irská společnost provozovat do obou metropolí 12 spojení týdně. Do Dublinu bude dopravce létat pětkrát v týdnu a do Londýna sedmkrát.

„Od podzimu chce ale společnost frekvenci navýšit tak, aby do Londýna létaly z Prahy dva lety denně a jeden do Dublinu,“ řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Na lince z Prahy do Irska se společnost bude potýkat pouze s jediným konkurentem – nízkonákladovým Aer Lingus. Linku z Prahy na některé z londýnských letišť provozuje největší nízkonákladová konkurence Ryanairu – společnost easyJet -, dále Wizz Air nebo British Airways.

REKLAMA

Jednosměrná letenka za 819 korun

Příchod aerolinií, které jsou známé orientací na co nejnižší základní cenu doprovázenou příplatky za fakultativní služby, tak může vést k reakci konkurence ve formě snižování cen. Ryanair na nové lety slíbil zaváděcí ceny od 819 korun za jednosměrný let.

Celkem chce společnost během letošního roku přepravit na linkách z Česka na 180 tisíc cestujících, uvedla obchodní manažerka Ryanair pro země střední Evropy Svenja Dmazog. Plánované rozšíření počtu spojů z hlavního města podle ní nepoškodí souběžně provozované spoje z Brna a Ostravy na londýnský Stansted. Tyto linky kromě českých zákazníků ve velké míře využívají i cizinci, například Poláci v případě ostravského letiště.

Dopravce se na pražskou Ruzyni vrátil po více než tříleté pauze, kdy kvůli cenám letištních poplatků největší letiště v ČR nevyužíval.   

Irská letecká společnost operuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Kromě Prahy provozuje z Česka ještě přímá letecká spojení z Brna a Ostravy do Londýna. Operuje s flotilou více než 300 letadel typu Boeing 737-800. Ryanair nedávno oznámil objednávku dalších 175 nových letadel Boeing, která budou dodána v rozmezí let 2014 až 2018.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *