Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Ryanair se vrací do Prahy. Bude létat do Londýna a Dublinu

Investice 01.04.2014 | 12:42 0 Komentářů

Nízkonákladová společnost bude létat z Prahy do Londýna a Dublinu zatím pětkrát týdně, od podzimu linky vypraví denně.

Ryanair se vrací do Prahy. Bude létat do Londýna a Dublinu

Praha – Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se po třech letech vrací do Prahy. Z Letiště Václava Havla dnes vypraví první lety do Dublinu a na londýnský Stansted.

Celkem má irská společnost provozovat do obou metropolí 12 spojení týdně. Do Dublinu bude dopravce létat pětkrát v týdnu a do Londýna sedmkrát.

„Od podzimu chce ale společnost frekvenci navýšit tak, aby do Londýna létaly z Prahy dva lety denně a jeden do Dublinu,“ řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Na lince z Prahy do Irska se společnost bude potýkat pouze s jediným konkurentem – nízkonákladovým Aer Lingus. Linku z Prahy na některé z londýnských letišť provozuje největší nízkonákladová konkurence Ryanairu – společnost easyJet -, dále Wizz Air nebo British Airways.

Jednosměrná letenka za 819 korun

Příchod aerolinií, které jsou známé orientací na co nejnižší základní cenu doprovázenou příplatky za fakultativní služby, tak může vést k reakci konkurence ve formě snižování cen. Ryanair na nové lety slíbil zaváděcí ceny od 819 korun za jednosměrný let.

Celkem chce společnost během letošního roku přepravit na linkách z Česka na 180 tisíc cestujících, uvedla obchodní manažerka Ryanair pro země střední Evropy Svenja Dmazog. Plánované rozšíření počtu spojů z hlavního města podle ní nepoškodí souběžně provozované spoje z Brna a Ostravy na londýnský Stansted. Tyto linky kromě českých zákazníků ve velké míře využívají i cizinci, například Poláci v případě ostravského letiště.

Dopravce se na pražskou Ruzyni vrátil po více než tříleté pauze, kdy kvůli cenám letištních poplatků největší letiště v ČR nevyužíval.   

Irská letecká společnost operuje více než 1600 letů denně a spojuje 182 destinací ve 30 zemích. Kromě Prahy provozuje z Česka ještě přímá letecká spojení z Brna a Ostravy do Londýna. Operuje s flotilou více než 300 letadel typu Boeing 737-800. Ryanair nedávno oznámil objednávku dalších 175 nových letadel Boeing, která budou dodána v rozmezí let 2014 až 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.