Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Ryanair přepravil víc lidí než Lufthansa, o 15 milionů

Investice 17.09.2009 | 11:36 0 Komentářů

Žebříček největších aerolinek se změnil. Ztráta ale letos čeká všechny.

Washington – Více než 57 milionů přepravených pasažéru v loňském roce stačilo na to, aby nízkonákladový Ryanair přeskočil v řebříčku největších aerolinek světa giganta Lufthansu.
Podle údajů Mezinárodní organizace leteckých dopravců (IATA) se tak Ryanair staly šestými největšími aerolinkami na světě v počtu přepravených pasažérů. V Evropě se irská společnost stala dokonce jedničkou. A za určitých podmínek ji lze považovat i za jedničku světovou.#infobox
„Pořadí největších leteckých společností podle počtu přepravených pasažérů zahrnuje i rozsáhlou vnitrostátní dopravu. Především díky tomu se na prvních příčkách žebříčku ocitly Southwest Airlines, American Airlines či Delta Airlines. V rámci státu cestovalo dokonce 93 procent pasažérů China Southern Airlines, které se letos vyhouply na páté místo,“ komentoval žebříček Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Po odečtení vnitrostátní přepravy se však celý žebříček výrazně mění. Do čela se dostává právě Ryanair, za ním následuje Lufthansa a třetí Easyjet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.