Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Rozhádané realitky zakládají čtvrté „společné“ sdružení

Investice 04.04.2009 | 19:34 0 Komentářů

Vzniká Českomoravská realitní unie

Praha – Už čtvrté sdružení realitních kanceláří s ambicí vystupovat za celý trh vzniklo tento víkend v Brně. Cílem nově založené Českomoravské realitní unie je ozdravení oboru, vzdělanost realitních makléřů či garance vyplacení vzniklé škody pro klienty.
„Chceme také společně vyvíjet tlak na zákonodárce, aby zpřísnili podmínky podnikání v oboru,“ říká Ondřej Koutný, předseda přípravného výboru unie a majitel realitní kanceláře Finreka.
Zakládajícími členy Českomoravské realitní unie je 13 menších nebo středně velkých kanceláří především z Moravy, unie však chce působit na skutečně celostátní úrovni. A to přesto, že v současnosti už fungují další dvě podobná sdružení a třetí pravděpodobně v tichosti ukončilo činnost.
Nejstarší sdružení, Asociace realitních kanceláří České republiky, vzniklo už v roce 1991. V současnosti má kolem 200 členů včetně některých větších kanceláří, nicméně stále je to jen zlomek z několika tisíc podnikatelů v oboru. Cílem Asociace je – kromě prosazování zájmů členů – kultivace oboru a zpřísnění legislativních podmínek. Mimo jiné má svůj vlastní etický kodex.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.