Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Ropa po dvoudenním propadu posiluje

Na ropu působí skepse ohledně schváleného balíčku Obamovy administrativy. Díky ní klesla americká lehká ropa včera na sedmitýdenní minimum. Dnes koriguje ztráty.

Investoři stále méně věří v účinnost balíčků schválených americkým senátem. Cena ropy se propadla opět pod 40dolarovou hranici a prolomila metu 34 USD/barel. Na dnešní obchodní seanci koriguje ztráty a obchoduje se kolem 35 USD/barel.

"Příčinami jsou skeptická nálada ohledně účinnosti navrhovaného více jak osmisetmiliardového záchranného balíčku pro americkou ekonomiku, růst komerčních zásob černého zlata v U.S. a množící se odhady letošního globálního poklesu poptávky a spotřeby ropy," komentuje pokles cen ropy Robert Černík ze společnosti Colosseum.

"Podle posledních zpráv sníží OPEC, kvůli zvýšení účinku veškerých svých dosavadních snížení limitů těžby na podporu růstu ceny ropy, v měsíci únoru dodávky černého zlata o 3,5 %. Bude se jednat o největší měsíční pokles celkových dodávek ropy od OPECu za posledních pět let. Podle nezávislých analytiků je jen otázkou času, kdy se zmíněná omezení promítnou do vývoje komerčních zásob ropy ve světě a odstartují růst ceny ropy," doplňuje Robert Černík.

Zdroj: Colosseum, Fio, burzovní společnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.