Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Roomster končí, nový si už nekoupíte. Škoda omezila nabídku

Investice 21.04.2015 | 14:13 0 Komentářů

Rodinný automobil s netradičním designem Škoda vyráběla od roku 2006.

Roomster končí, nový si už nekoupíte. Škoda omezila nabídku

Mladá Boleslav – S bilancí 370 tisíc vyrobených kusů ukončí příští čtvrtek mladoboleslavská Škoda Auto výrobu modelu Roomster. Stane se tak po devíti letech. Už nyní nejde nový Roomster objednat.

„Příjem objednávek již byl zastaven. V tuto chvíli vyrábíme poslední kusy a k dispozici máme i omezený počet skladových aut u našich obchodníků,“ řekl online deníku Aktuálně.cz mluvčí tuzemské prodejní organizace Škoda Vítězslav Pelc. Montáž užitkové verze Praktik končí již tento týden.

V současné době je tak nabídka typů automobilů Škoda nejchudší za několik posledních let. Konfigurátor na webu automobilky nabízí pouze vozy Citigo, Fabia, Rapid, Octavia a Yeti. Zatím neobsahuje ani nový vůz Superb, protože jeho výroba dosud nenaběhla.

V posledních letech byl vůz Roomster nejstarším typem v modelové řadě značky. Vyráběl se v závodě Kvasiny, kde nyní musí uvolnit prostor na výrobních linkách nové generaci superbu a také SUV španělského Seatu. To bude k dispozici s technikou pro budoucí vůz Yeti dříve než podobně zaměřený automobil Škodovky.

Roomster, který byl odvozen od minulé generace modelu Fabia, měl podle původních představ zaujmout místo klasické karosérie kombi. Leč nestalo se tak. Netradiční design s jasně designově oddělenou přední a zadní částí zákazníky hodně polarizoval.

Ti, kteří si ho ale pořídili, oceňovali jeho velmi dobré jízdní vlastnosti a také variabilitu interiéru. Ta byla dána jeho samostatně posunovatelnými a vyjímatelnými zadními sedačkami.

Škoda v poslední době vůz prodávala v ceně od 259 900 korun, přičemž v ceně byla například i klimatizace a rádio. Nyní již auto s přesnou specifikací objednat nelze.

Model bude mít sice svého zástupce, zatím však nebyl oficiálně odtajněn a Škoda o něm nechce nic říci. Jisté však je, že nový roomster vznikne designovým přestrojením nové generace užitkového vozu Volkswagen Caddy a vyrábět se bude v polské Poznani. Do prodeje by měl přijít na přelomu letošního a příštího roku v omezeném počtu exemplářů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.