Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Rok 2020: Důchodci i rodiče novorozenců si polepší

Investice 19.03.2019 | 10:14 0 Komentářů

V pondělí večer se koalice hnutí ANO a ČSSD shodla na navýšení důchodů o 900 korun pro rok 2020 a na navýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc pro nově narozené dítě. Příští rok bude zavedeno i zálohované výživné, kde se ještě podmínky musí doladit.

Rodičovský příspěvek bude navýšen na 300 tisíc od prvního ledna příštího roku, ale zejména z ústavně právních důvodů to bude jen pro nově narozené děti. Jde tedy o motivační opatření pro zvýšení porodnosti,” řekla po koaličním jednání ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Co se ale nepodařilo, že se rodičovský příspěvek zvýší na 300 tisíc Kč až pro nově narozené od 1.1.2020. To nebyla moje původní představa a není to ani ideální řešení. Snažila jsem se prosadit variantu i se zpětným proplácením, ale bohužel jsem tady neuspěla i když jsem za to poslední čtyři měsíce velmi bojovala,“ uvedla Jana Maláčová na svém Facebooku.

Zavedení zálohovaného výživného by mělo pomoci těm rodičům s dětmi, kterým druhý z rodičů neplatí zákonem vyměřené alimenty.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.