Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Rodeo kolem novely pojišťovacího zákona pokračuje

Ministr financí Andrej Babiš podle ČSSD neusnesl kritiku Ladislava Šincla, kterému se nelíbil měnící se postoj ministerstva financí k návrhu na omezení provizí za zprostředkování pojištění. Na jednání ministr poslance údajně zastrašoval složkou s jeho jménem.

„Ministr musí ve své práci strpět kritiku představitelů parlamentu i občanů a nemůže na ni reagovat metodami, které připomínají nechvalnou praxi bývalé komunistické Státní bezpečnosti. Parlament je oprávněn kontrolovat jak činnost vlády, tak ministerstva financí,“ uvedla v prohlášení ČSSD.

Ministr financí uvedl, že svůj názor nemění. „Je to pro mne nedůvěryhodný člověk, který s mým bývalým náměstkem (Martinem) Prosem prosadil změnu postoje ministerstva financí vůči vládou schválenému návrhu zákona za mými zády, bez mého vědomí,“ uvedl na adresu Ladislava Šincla ministr financí.

Svůj názor na novelu pojišťovacího zákona vyjádřil na Twitteru Tomáš Skřivánek, ředitel divize Euro E15: „Nyní slavný pozměňovák do včerejška neznámého poslance Šincla psal Martin Laur, hlavní právník Kooperativy,“ a dodal: „Akcelerátory spíše žádoucích změn ve výplatách provizí životních pojišťoven je duo Martin Diviš/Kooperativa a Jakub Strnad/Allianz.“

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.