Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Roberto Cavalli prodává módní značku. Za půl miliardy eur

Investice 17.04.2014 | 19:24 0 Komentářů

Prodej bude znamenat konec více než čtyřicetileté nezávislosti módní značky proslulé hlavně zvířecími potisky a hedvábnými šaty s květinovými vzory. Kupcem majoritního podílu je společnost Permira.

Roberto Cavalli prodává módní značku. Za půl miliardy eur

Londýn – Italský módní návrhář Roberto Cavalli je v pokročilé fázi jednání o prodeji majoritního podílu v módní společnosti, která nese jeho jméno, investiční firmě Permira. Bankéři ohodnocují firmu na 450 milionů eur (12,4 miliardy korun).

Prodej bude znamenat konec více než čtyřicetileté nezávislosti značky proslulé hlavně zvířecími potisky a hedvábnými šaty s květinovými vzory. Cavalli se tak stane další italskou rodinnou firmou, která se obrátí o pomoc k investorům. V únoru značka Versace prodala podíl 20 procent americké investiční firmě Blackstone za 210 milionů eur.

Dohoda by měla být podle jednoho ze zdrojů dokončena v příštích týdnech. Třiasedmdesátiletý Cavalli, kterého lze jen zřídka vidět bez velkých slunečních brýlí a doutníku, by si měl nechat ve firmě podíl mezi 20 a 40 procenty. Mluvčí Cavalli zprávu označil jako spekulaci a Permira se k ní odmítla vyjádřit.

Permira není v módní branži nováčkem. Mimo jiné má kontrolní podíl v německém módním domě Hugo Boss a letos si zajistila kontrolní podíl v britské obuvní značce Dr. Martens. V roce 2012 prodala katarské královské rodině módní značku Valentino.

Zisk před zdaněním, odpisy a úroky (EBITDA) firmy Cavalli loni činil 25 milionů eur. Kromě oblečení vyrábí firma také parfémy a pronikla i do výroby nábytku či provozování kaváren a restaurací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.