Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

RM-SYSTÉM nabízí nový inteligentní pokyn

RM-Systém nabízí investorům možnost využití nového inteligentního aukčního pokynu Stepper, který jim umožní nakoupit nebo prodat cenné papíry za co nejvýhodnější cenu

Stepper má za úkol nakoupit nebo prodat za nejlepší cenu. Při nákupu se postaví o krok nad nejlepší konkurenční poptávku, při prodeji pod nejlepší konkurenční nabídku, a to vždy s omezením limitní cenou. Obsazuje tak pozici nejlepší poptávky/nabídky, ale zbytečně v případě nákupu nezvedá a v případě prodeje nesnižuje cenu. Užitečným doplňkovým parametrem je tzv. „ignorované množství“, jež zajišťuje, že se pokyn nebude cenově přebíjet s objemově nevýznamnými objednávkami jiných účastníků trhu.

Stepper je nástrojem pro efektivnější obchodování s cennými papíry, věříme, že jej zejména retailoví investoři ocení. Slibujeme si od něj zúžení spreadu kotovaných cenných papírů a zvýšení likvidity trhu. RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů jeho zavedením opět potvrzuje postavení technologicky vyspělého trhu vstřícného i k drobným investorům,“ komentuje novinku David Hybeš, člen představenstva.

Zdroj: Tisková zpráva RM-Systém

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.