Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Revolut získal evropskou bankovní licenci

Banky 14.12.2018 | 13:14 0 Komentářů

Britský fintechový startup Revolut získal bankovní licenci pro Evropu. Nejprve hodlá Revolut nabídnout služby běžného účtu, spotřebitelských úvěrů a bezpoplatkového obchodování s deriváty v menších evropských zemích.

Se zajištěnou bankovní licencí, postupujícím vývojem bezpoplatkového obchodu s akciemi a díky pěti novým mezinárodním trhům v poslední fázi spuštění dostává Revolut své pověsti “Amazonu v bankovnictví”. Naše vize je jednoduchá: jedna aplikace s desítkami milionů uživatelů, která řeší každý aspekt vašich financí v kombinaci nejlepší ceny a technologie,” říká Nik Storonsky, Founder & CEO Revolutu.

Společnost, která má v Česku více než 40 tisíc klientů, chce poskytovat osobní i podnikatelské úvěry. Bankám chce Revolut konkurovat především cenou. “Naším cílem je umožnit retailovým i business zákazníkům zažádat o půjčku během dvou minut skrze aplikaci a získat tak peníze téměř okamžitě přímo na účet. Chceme odstranit byrokratické procesy a přijít s levnější službou oproti tradičním poskytovatelům půjček,” říká Nik Storonsky.

Revolut hodlá zamířit i mimo Evropu. Na začátku příštího roku plánuje dále expandovat do Spojených států, Kanady, Singapuru, Japonska, Austrálie a na Nový Zéland.

Zdroj: Tisková zpráva Revolut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.