Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Restaurace U Rozvařilů skončila v úpadku, dluží miliony

Investice 28.01.2015 | 14:32 0 Komentářů

Tradiční pražská restaurace z dob první republiky končí. Celková účetní hodnota jejího majetku nedosahuje ani čtvrt milionu korun.

Restaurace U Rozvařilů skončila v úpadku, dluží miliony

Praha – Tradiční pražská restaurace U Rozvařilů, jejíž kořeny sahají až do první republiky, končí. Firma na sebe podala návrh na konkurz, dluží 6,85 milionu korun, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Pražský soud už zahájil insolvenční řízení.

S problémy se přitom provozovatel restaurace, která se v posledních letech nacházela v pátém patře obchodního domu Bílá labuť, potýkal dlouhodobě.

„Podnikání navrhovatele bylo v posledních letech zasaženo negativním vývojem. Tato situace postupně vedla k úpadku navrhovatele, který se nejdřív projevil jako insolvence, následně též jako předlužení. Jednatel se pokoušel vzniklou situaci řešit, přijatá opatření však nebyla schopna úpadek odvrátit,“ napsal v insolvenčním návrhu jednatel společnosti U Rozvařilů Miloslav Šimek s tím, že provoz restaurace prý už ukončil a všem zaměstnancům dal výpověď.

Věřitelům restaurace dluží takřka sedm milionů korun, celková účetní hodnota majetku přitom nedosahuje ani čtvrt milionu korun. Soudu proto navrhuje, aby vyhlásil úpadek restaurace a následně konkurz na její majetek.

Bufet U Rozvařilů byl založen už za první republiky. Restaurace původně sídlila na rohu stejnojmenné pasáže U Rozvařilů, v níž bylo také Divadlo E. F. Buriana (dnes divadlo Archa), v ulici Na Poříčí. Po změně majitele budovy v roce 2008 se restaurace po několika peripetiích přestěhovala na druhou stranu ulice do obchodního domu Bílá Labuť.

Ani tam však provozovatel nezměnil koncept samoobslužné restaurace, kterou Pražané dlouhá desetiletí vyhledávali jako vyhlášenou lidovou jídelnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.