Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

RENTIA spouští portál o důchodové reformě, nabídne informace i kalkulačku spoření

Penze Daniel Kuchta 02.08.2011 | 12:09 0 Komentářů

Na českém internetu byl dnes oficiálně spuštěn nový portál Spokojenapenze.cz, jehož cílem je informovat širokou veřejnost o důchodové reformě a možnostech spoření na penzi. Portál společnosti RENTIA, která je divizí společnosti AWD ČR, nabídne kromě článků, komentářů a zpráv také interaktivní graf výše potřených splátek spoření. Součástí webu je i kalkulačka pro výpočet vhodné spořící částky na penzi (tisková zpráva RENTIA).

Prostřednictvím nového oborového webu hodlá RENTIA pravidelně informovat širokou veřejnost o průběhu důchodové reformy a souvisejících možnostech finančního zabezpečení v penzi. Návštěvníci na internetových stránkách www.spokojenapenze.cz naleznou novinky, přehledné analýzy, aktuální tipy pro nejvýhodnější zabezpečení na stáří. Součástí webu je i názorný graf, který poskytuje přehled splátek v souvislosti s věkem spořící osoby.

Stávající penzijní systém je neudržitelný. Lidé si začínají uvědomovat, že je třeba se na důchod zajistit z vlastních zdrojů. Právě proto jsme na naše stránky zařadili i graf, který jasně ukazuje, kolik a v kterém věku si musejí lidé spořit pro zachování stávající životní úrovně,“ sdělil Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA, která se na finanční poradenství v oblasti penze specializuje. „Náš nový web jsme koncipovali tak, aby návštěvníky dokonale seznamoval s průběhem důchodové reformy a možnostmi včasného spoření na penzi,“ doplnil Durčák.

Nový portál SpokojenaPenze.cz nabízí návštěvníkům na úvodní straně možnost snadno vypočítat nejen státní penzi, ale také potřebnou výši pravidelné měsíční investice. Přehledná kalkulačka na základě několika vstupních údajů rychle spočítá, kolik je třeba spořit pro zachování stávající životní úrovně. RENTIA plánuje způsob výpočtu penze pravidelně modifikovat podle aktuálního stavu české legislativy.

Kalkulačka představuje praktického rádce, který lidem po zadání vstupního věku, čistého příjmu a dalších údajů bleskově určí výši státní penze. Lidem se názorně zobrazí, kolik peněz jim bude měsíčně chybět a jaké měsíční investice jsou nutné pro zachování životního standardu,“ uvedl Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA. „Do budoucna plánujeme web dále rozšiřovat o nové funkce. Návštěvníci si budou moci například spočítat nejvhodnější výši spoření na základě preferované investiční strategie,“ dodal Durčák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.